W obecnych czasach bycie fit jest wręcz wymagane i świadczy o dbaniu o siebie. Wiele kobiet niezadowolonych ze swojego wyglądu decyduje się na modelowanie sylwetki. Takimi zabiegami zajmuje się klinika medycyny estetycznej. Takie zabiegi są kosztowne i nie są refundowane. Ale czego nie robi się, po to, by wyglądać korzystnie.

Jednym z zabiegów stosowanych po to, by pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej jest liposukcja. Zabieg ten nie pozwala jednak na pozbycie się tłuszczu całkowicie, gdyż są pewne ograniczenia z nim związane. Na modelowanie sylwetki bardzo dobrze wpływa przede wszystkim aktywność fizyczna. Nie musi to być od razu jakaś bardzo trudna aktywność, ale codzienna porcja ruchu na pewno dużo daje. Żadna klinika medycyny estetycznej nie daje stuprocentowej gwarancji, że operacja się uda. Zdarzają się poważne powikłania pooperacyjne.

POLECAMY: zabiegi kosmetyczne – klinika medycyny estetycznej Kraków Sekrety Piękna

Czy faktycznie nie da się w inny bezinwazyjny sposób pozbyć zbędnych kilogramów? Da się, ale powolne modelowanie sylwetki nie zawsze komuś odpowiada. Gdy dieta i aktywność fizyczna zawiodą, a jest mało czasu na zdobycie wymarzonej figury, pozostaje użycie skalpela. Liposukcja to chirurgiczne odsysanie tłuszczu, nie zawsze jednak daje oczekiwany efekt. Może okazać się, że osoba po zabiegu nie jest zadowolona ze swojego wyglądu, a poza tym bardzo uszczupliła swój portfel. co zrobić, gdy jednak w grę nie wchodzi klinika medycyny estetycznej, a wyglądamy niezbyt atrakcyjnie?

Warto zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem nie będzie kupienie karnetu na siłownię, albo dobrych butów do biegania. I cierpliwość , bo ona jest tu najważniejsza. Liposukcja powinna być ostatecznością, a nie sposobem pierwszoplanowym na zdobycie zdrowego wyglądu.