Jeżeli chcesz aby twoja strona internetowa zaistniała w sieci powinieneś zainteresować się czym jest skuteczne pozycjonowanie stron. Czym jest pozycjonowanie? Jest to optymalizacja strony dla wyszukiwarek internetowych, tak zwane SEO.

Polega na wykonaniu szeregu działań mających na celu zwiększenie widoczności strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Aby pozycjonowanie strony było jak najbardziej skuteczne warto powierzyć swoją stronę profesjonalistom, ponieważ nie jest to jednorazowa akcja, a długotrwały proces poprawiający pozycję w wyszukiwarce. Chcąc osiągnąć większą liczbę klientów w Internecie warto dodać ją do katalogu stron. Co to są katalogi stron?

Katalogi stron WWW to strona internetowa, na której znajdują się adresy do różnych stron internetowych wraz z opisem ich zawartości, pogrupowanych tematycznie. Jak to działa? W katalogach właściciele stron lub inne osoby zgłaszają stronę, zazwyczaj z opisem, następnie po wcześniejszym przejrzeniu, zostaje ona, wpisana na listę pod danym hasłem. Aby skutecznie promować stronę warto dodać ją do popularnego katalogu, poniżej znajduje się spis katalogów stron zawierający kilka platform na które warto zwrócić uwagę.

Katalogi o tematyce ogólnej: katalog.interia, webtree, katalog, katalog.mistrzu, gwiazdor, skocz, katalog.di, katalogseo, katalog.top-rank, katalog.inforam.

Istnieją również katalogi dedykowane konkretnym biznesom, takie jak: katalogi dla firm: dodaj-firme, carpatiabiznes, firmowy, katalog, hotfrog.pl, katalogi dla obiektów noclegowych: noclegownia, turystyka.gdzieszukac, eholiday, turystyka24h, turystyka.region.com