Growbox to inaczej namiot uprawowy, wykonany zazwyczaj ze szkieletu aluminiowego pokrytego warstwą tworzywa odbijającego światło od wewnątrz oraz nieprzepuszczającego go na zewnątrz. Systemy tego typu posiadają wiele korzyści, dzięki którym przeważają nad tradycyjnym ogrodnictwem.

Ochrona przed szkodnikami

Szkodniki i patogeny mogą opóźnić wzrost roślin i wywołać liczne ich choroby. Hodowane w growboxach rośliny mają mniej problemów z infestacjami, grzybami i chorobami. Podłoża hodowlane nie sprzyjają wzrostowi chwastów, co oznacza, że niepożądane rośliny nie konkurują o pokarm i wodę z pasożytami. Inne problemy z glebą zewnętrzną, takie jak słaba struktura, zły drenaż i niejednolitość tekstury, które mogą być szkodliwe dla wzrostu roślin, nie występują w konsekwentnie utrzymywanym podłożu hodowlanym growboxu. Oferujący profesjonalne growboxy, gleby, podłoża i nawozy sklep to na przykład flora-fauna.pl.nawozy sklep

Ekologiczne zalety

Ponieważ hydroponiczne systemy stale wykorzystują roztwory odżywcze, zużycie wody jest znacznie mniejsze w porównaniu z tradycyjnym ogrodnictwem. Ponieważ te systemy są zamknięte, a większość składników odżywczych w końcu jest wykorzystywana przez rośliny, wymywanie nawozów do środowiska jest bardzo rzadkie. Oferujący niejeden profesjonalny growbox sklep to flora-fauna.pl. Środowisko rosnące w pomieszczeniach wraz z bezglutenowym podłożem uprawowym wymaga niewielkiego lub całkowitego braku użycia pestycydów. Nie jest potrzebne przygotowanie gruntu, więc czas zwrotu plonów jest szybszy. Kryty wzrost w zimnym otoczeniu pozwala na produkcję świeżych ziół, owoców i warzyw przez cały rok.

Zobacz więcej: Flora&Fauna