Gdy w życiu dwojga ludzi przychodzi taki moment, że pragną się pobrać to chcą aby ich wesele było niezapomnianym przeżyciem.

Żeby tak się stało, nie mogą przydarzyć się żadne niepożądane wpadki. Najlepszym sposobem, żeby wszystko poszło po naszej myśli jest zrobienie dokładnego planu tego wydarzenia. Ilość gości jest bardzo ważna, lokale weselne nie mają nieograniczonej liczby miejsc, dlatego przed postanowieniem rezerwacji powinniśmy sprawdzić jaka jest maksymalna możliwa ilość gości. Żeby podrasować nasze zaproszenia, aby w jakiś sposób urozmaicić tę nudną kartkę, można dodać do niej specjalne krówki ślubne, czyli słodkie cukierki ze zdjęciem pary młodej, które można kupić we wielu sklepach internetowych, takie krówki weselne na pewno wpłyną pozytywnie na naszych gości.

Pamiętajmy, że data ślubu powinna być podporządkowana pod rezerwację lokalu weselnego, a nie na odwrót. Jeśli zamówimy najpierw ceremonię ślubną to może się okazać, że wymarzone miejsce na wesele nie będzie w tym czasie dostępne co doda nam nerwów i już humor będzie popsuty. Najlepiej jest rezerwować sobie miejscówkę już rok przed uroczystością. Następnym krokiem jest ustalenie kwestii finansowej z rodzicami, ponieważ jak wiadomo zawsze rodzice dorzucą trochę grosza do ślubu. Kwestia rozrywkowa jest głównym czynnikiem wpływającym na wrażenia z wesela. Trzeba się poważnie zastanowić nad muzyką; czy chcemy DJ-a czy może jakiś zespół. Zawsze warto wybrać kogoś kto posiada dobre recenzje, żeby się nie zawieść. DJ jest najczęściej tańszą inicjatywą od zespołu ale wrażenia zawsze się różnią, ponieważ muzyka na żywo to zawsze jakieś urozmaicenie. Trzeba jeszcze wybrać wodzireja, który zadba o to, żeby każdy dobrze się bawił. Najlepiej wybrać jakiegoś polecanego albo, takiego którego już mieliśmy przyjemność widzieć w akcji. Pamiętaj, żeby z niczym się nie śpieszyć, im dłużej trwa planowanie tym zmniejsza się szansa, że o czymś się zapomni i dojdzie do nieprzyjemnych sytuacji. Wystarczy jest mieć głowę na karku i wszystko pójdzie dobrze.