Osoby decydujące się na urządzenie mieszkania w stylu nowoczesnym powinny wziąć pod uwagę raczej lżejsze konstrukcje ram, które nie tylko nadadzą pomieszczeniu lekkości, ale również podkreślą jego wyjątkowy charakter.

Ramy do obrazów metalowe – gdzie je stosować?

Tak piękne i szlachetne ramy można z powodzeniem zawiesić w salonie lub w sypialni. Można oprawić w nie pełne sentymentu fotografie wykonane podczas ważnych uroczystości rodzinnych, jak wesele, komunia święta lub chrzciny. W tak delikatnych i bardzo subtelnych ramach doskonale prezentują się również różnego rodzaju grafiki i obrazy malowane akwarelą. Ramy metalowe odznaczają się nie tylko nowoczesnym i niepowtarzalnym wyglądem, ale również są bardzo trwałe i odporne. Powieszone w holu lub w salonie z pewnością zwrócą na siebie uwagę wszystkich gości. Należy podkreślić, że listwy aluminiowe można zakupić w bardzo wielu różnych odcieniach, można więc dowoli łączyć kolory w pomieszczeniu na zasadzie uzupełnienia lub kontrastu.

Ramki drewniane czy metalowe – które wybrać?

Wszystko zależy od tego, co w takiej ramie chcemy umieścić. Ponadto należy również wziąć pod uwagę stylistykę pomieszczenia, w którym ramy mają zawisnąć.
Ramy metalowe doskonale prezentować będą obrazy sztuki współczesnej. Aluminium nie tylko fantastycznie kontrastuje z odcieniami na obrazie, ale również zapewnia elegancką i bardzo subtelną oprawę sztuce nowoczesnej. Takie ramy świetnie prezentują się nie tylko w prywatnych mieszkaniach, ale również w biurach i pracowniach architektonicznych.
Z kolei ramki drewniane zapewniają wrażenie przytulności i ciepło domowego ogniska, dlatego bardzo chętnie wieszane są w salonach, sypialniach, pokojach dziecięcych lub młodzieżowych. Zdarza się nawet, że obrazy wiszą także w kuchni.

Zobacz też: Ramki drewniane, ramy do obrazów | Nielsen Polska